Archa plus - pokládka plovoucích podlah a montáž sádrokartonu

Source: psdtuts.com Stále častější a stále více moderní formou podlahové krytiny se v poslední době stávají tzv. plovoucí podlahy. Specifikum plovoucí podlahy spočívá v tom, že není pevně spojena se spodní podkladní vrstvou – buď se lepí v drážkách, nebo se jednotlivé lamely spojují do sebe na principu pero – drážka (zámkový způsob). Výhoda takové plovoucí podlahy je v tom, že ji lze zase vcelku snadno a rychle rozebrat a složit někde jinde (např. v případě stěhování).

Plovoucí podlahy nezachycují prach a jsou zdravotně nezávadné. Naproti kobercům zde také nehrozí, v případě, že je podlaha dobře položená, odstáváni rohů či okrajů a posunutí. Nenáročná je také údržba plovoucích podlah – stačí mop a speciální přípravek přilitý do vody.

Podle použitého materiálu se plovoucí podlahy dělí na tři základní druhy:

Laminátové plovoucí podlahy

(napodobeniny dřevěných materiálů, finančně méně náročné, snadná údržba, ale menší životnost – záruky se dávají cca na 15 let)

Korkové plovoucí podlahy

(ekologický materiál, měkký a teplý materiál, menší odolnost a náročnější údržba, ale dlouhá životnost – záruky až na 25 let)

Dřevěné plovoucí podlahy

(působí útulně, přírodní materiál, u masivu dlouhá životnost, náročnější na údržbu, finančně náročnější) – ty mohou být buď dýhované (kratší životnost – jen okolo 12 let) nebo z masivu (ten je odolnější – záruky se dávají až na 30 let)

Podlahy a krytiny je možno dále rozdělit na několik typů -

Korkové podlahy

Jelikož se jedná o přírodní materiál, korková podlaha dodává bytu či domu tu správnou útulnou atmosféru. Podlaha je měkká a teplá. Zároveň se jedná o zdravotně nezávadný materiál. Její odolnost není tak velká, jako u jiných krytin, dá se však podpořit vhodnou povrchovou úpravou. Podlaha tak může být čistě přírodní (bez úpravy) nebo lakovaná, voskovaná, olejovaná, barvená nebo s PVC fólií (ta podlaze propůjčí velmi dobrou odolnost).

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy se vyrábějí buďto jako dýhové nebo jako parketové podlahy. Parketové podlahy se pak ještě dělí na masivní parkety (vlysy) a na parkety vícevrstvé. Jako přírodní materiál je dřevo velice citlivé na vnější podmínky prostředí. Podlaha je velmi citlivá na vlhkost, teplotu a málo odolná vůči oděrům. Důležité je tedy nevystavovat krytinu velkým teplotním a vlhkostním výkyvům. Odolnost vůči oděru se dá zvýšit povrchovou úpravou (lakováním nebo olejováním), ale je nutné brát ohled na druh použitého materiálu, neboť některé laky a oleje mohou způsobit barevné změny krytiny.

Koberce

Koberce se vyrábějí buď jako bytové nebo jako zátěžové, které jsou vhodné i do komerčních prostor (často však nenabízejí takový luxus, jako koberec bytový). Koberce se nejčastěji vyrábějí z polyamidu (nylon), používá se však také polypropylen, polyester, vlna nebo rostlinná vlákna. Koberce se vyrábějí v nejrůznějších typech (např. luxusní „Frieze“ či formální „Saxony“ …) a také barvách. Ze všech podlahových krytin poskytují snad nejrozmanitější možnost volby.

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou vícevrstvé podlahové krytiny, které jsou z velké části vyráběny ze dřevěných materiálů. Oproti celodřevěným podlahám je to studenější a hlučnější krytina, je však výrazně levnější. Jednodušší je však jejich údržba. Laminátové podlahy mají také dobrou voděodolnost a jsou dobře odolné vůči oděru.

Linoleum

Mnoho lidí se domnívá, že linoleum je PVC, tedy syntetický nepřírodní materiál. Opak je však pravdou. Přírodní linoleum se vyrábí čistě z přírodních materiálů (z dřevité moučky, přírodní pryskyřice a lněného oleje, podle kterého také linoleum získalo své jméno). Jako přírodní materiál je tak linoleum zdravotně nezávadné. Vyrábí se také jako korkové linoleum z kůry korkového dubu.
V současnosti zažíváme triumfální návrat linolea do módy podlahových krytin. Linoleum je tvrdé, ale pružné a dobře se po něm chodí. Oproti syntetickému PVC má také delší životnost. Jeho údržba je také více než snadná.

Marmoleum®

Marmoleum® je druh přírodního linolea, hladká kvalitní podlahová krytina, kterou lze sehnat za rozumnou cenu. Je k dostání v nepřeberném množství typů a barev. Je vhodné do komerčních prostor i do domácností, neboť je vysoce odolné vůči zátěži i oděru.

Parkety

Parkety se vyrábějí ve třech typech. Mozaikové a kazetové parkety se lepí do různých vzorů (stromečkový, rybinový) a mohou být buď ve formě vícevrstvého materiálu nebo masivní. Parketové vlysy, jako druhý a nejčastější typ parket, se vyrábějí z masivu, kdy se jednotlivé vlysy spojují na principu pero-drážka. Posledním typem jsou lamparktety, neboli lamelové dřevěné podlahy, které jsou tvořeny vícevrstvými lepenými podlahovými díly.

Plovoucí podlahy

,

PVC podlahy

Vinylové podlahy jsou vícevrstvé syntetické krytiny, které se velmi často dělají jako napodobenina nejrůznějších druhů dřevěných podlah (stejně, jako laminátové podlahy). Je to velmi pružný materiál, po kterém se příjemně chodí. Vysokou míru také vykazuje odolnost vůči mechanickému poškození, zejména vůči oděru. PVC podlahy poskytují také vysokou zvukovou i tepelnou izolaci.

   

Plovoucí podlahy

Plovoucí podlahy Frýdek-Místek Dodáváme plovoucí podlahy a podlahové krytiny z kvalitních tuzemských i zahraničních materiálů. Zákazníkům nabízíme kompletní podlahový servis od zaměření, přes vypracování cenové nabídky na pokládku plovoucích podlah, dodávku materiálu, až po vlastní pokládku podlahy. Klademe důraz na pohodlí a spokojenost našich zákazníků.

Montáž sádrokartonu

Montáž sádrokartonuV dnešních moderních interiérech je stále častěji používaným materiálem sádrokarton. Stavební firma ARCHA plus nabízí volné kapacity také při rekonstrukcích a opravách interiérů. Stavíme pro vás kvalitní vnitřní konstrukce ze sádrokartonu, včetně stavebních příček, různých sádrokartonových podhledů a dalších činností.

Plovoucí podlahy a sádrokartony to je ARCHA plus

Rozhodli jste se pro rekonstrukci, přejete si změnit byt dle Vašich představ, chcete si zpříjemnit kancelář? Máte představu o tom jak Vaše sny zrealizovat?
Naše firma ARCHA plus - plovoucí podlahy a sádrokartony se specializuje zejména na rekonstrukci bytů, kanceláří i průmyslových hal pomocí sádrokartonu a pokládky plovoucích podlah. Kromě plovoucích podlah take děláme pokládku dřevěných podlah, laminátových podlah, také zajistíme malování bytů i instalatérské práce. Naši řemeslníci jsou zruční a pracují poctivě.

Speciální nabídka

Laminátové plovoucí podlahy : Quick-Step - Loc Floor
Akce na velmi kvalitní laminátovou podlahu QUICK-STEP, pro použití do silně zatěžovaných bytových a středně zatěžovaných komerčních prostor, tloušťka 7 mm, záruka 10 let.
Cena na všechny dekory Loc Floor 279,-Kč/m2 +DPH, obvyklá cena 290,-Kč+DPH
Plovoucí podlahy Frýdek-Místek

Jakou preferujete ve vaší domácnosti podlahovou úpravu?

Naší klienti

Statistiky přístupu

Plovoucí pdolahy a sádrokarton Frýdek-MístekDnes99
Plovoucí pdolahy a sádrokarton Frýdek-MístekTento týden570
Plovoucí pdolahy a sádrokarton Frýdek-MístekTento měsíc19291
Plovoucí pdolahy a sádrokarton Frýdek-MístekVše od 1. 3. 20102689706

Dnes: Květen 28 2024